Статут

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Студентське науково-технічне товариство “Cybertag” (СНТТ “Cybertag”) є постійно діючим колегіальним представницьким органом громадського та студентського самоврядування кафедри безпеки інформаційних технологій Національного авіаційного університету щодо питань, пов’язаних з науковою, освітньою та іншою діяльністю студентів, зокрема в галузі інформаційної безпеки.

1.3 Повна офіційна назва товариства – Студентське науково-технічне товариство “Cybertag”. В офіційних документах можливим є використання скороченої назви – СНТТ “Cybertag”.

Повна офіційна назва товариства англійською мовою – Student scientific-technical association «Cybertag».

1.4. СНТТ “Cybertag”є частиною системи громадського самоврядування кафедри безпеки інформаційних технологій навчально-наукового інституту інформаційно-діагностичних систем Національного авіаційного університету (далі – БІТ), добровільним об’єднанням студентів, що забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються на кафедрі БІТ, зокрема з питань наукової діяльності, підтримки наукоємних ідей, інновацій та обміну знаннями, взаємодіє з іншими освітніми і науковими закладами та організаціями.

1.5. СНТТ “Cybertag” діє згідно чинного законодавства України, Статуту НАУ, Положення Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Національного авіаційного університету (НТСАДМВ НАУ), колективним членом якого є, і цього Положення.

1.6. У своїй діяльності СНТТ “Cybertag” керується такими принципами:

  • свобода і верховенство наукової діяльності;
  • добровільність, колегіальність, відкритість, прозорість та публічність;
  • рівність прав осіб, які беруть участь у діяльності СНТТ “Cybertag”;
  • неналежність до політичних та релігійних організацій та рухів.

1.7. СНТТ “Cybertag” має право на власну символіку та бланк з власним найменуванням.

1.8. СНТТ “Cybertag” є колективним членом НТСАДМВ НАУ, що займається науковою діяльності в сфері захисту інформації. Кожен член СНТТ “Cybertag” є повноцінним членом НТСАДМВ з усіма правами та обов’язками, визначеними в Положенні про НТСАДМВ НАУ.

 

  1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

2.1. Основною метою діяльності СНТТ “Cybertag” є сприяння науковій, інноваційній, винахідницькій та іншій діяльності студентів кафедри БІТ, представництва, захисту та реалізації їх професійних, інтелектуальних, юридичних і соціально-економічних прав, сприяння міжкафедральній, міжвузівській та міжнародній інтеграції студентів, що займаються науковою діяльністю.

2.2. Для досягнення зазначеної мети СНТТ “Cybertag” здійснює такі види діяльності:

  • підтримка та організація наукової діяльності студентів, надання їм організаційної та інформаційної допомоги;
  • участь в організації конференцій, семінарів, конкурсів студентів та молодих вчених, циклів лекцій провідних вчених України та інших держав;
  • захист прав та інтересів студентів та молодих вчених;
  • сприяння заохоченню обдарованих представників студентства;
  • допомога в організації участі студентів та молодих вчених у наукових конференціях, семінарах, симпозіумах, конкурсах на здобуття грантів тощо;
  • співробітництво з НТСАДМВ, науковими та науково-дослідними установами в Україні та за кордоном;
  • збір і розповсюдження інформації про фонди та організації, що здійснюють грантову підтримку наукових досліджень;
  • сприяння в отриманні оперативної інформації про проведення наукових заходів;
  • сприяння у захисті інтелектуальної власності студентів та молодих вчених;
  • здійснення громадського контролю за дотриманням прав студентів та молодих вчених;
  • формування позитивного образу науковця;
  • узагальнення, поширення і відзначення позитивного досвіду наукової роботи осіб, які навчаються на кафедрі БІТ та в університеті за напрямом інформаційної безпеки;
  • здійснення інших видів діяльності, що відповідають виконанню мети СНТТ “Cybertag” і не заборонені Статутом НАУ та чинним законодавством України.

 

 

 

 

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА

ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ НТСАДМВ НАУ

3.1. СНТТ “Cybertag” діє на рівні  університету, навчально-наукових інститутів, факультетів та відокремлених структурних підрозділів НАУ відповідно до цього Положення.

3.2. На рівні НАУ та кафедри БІТ діють такі органи СНТТ “Cybertag”:

  • Загальні збори СНТТ “Cybertag”;
  • Голова та Секретаріат голови СНТТ “Cybertag”;
  • Інші органи, які визначаються окремими документами, що затверджуються Загальними зборами СНТТ “Cybertag”.

3.3. Вищим керівним органом СНТТ “Cybertag” є Загальні збори членів СНТТ “Cybertag” (далі – Загальні збори).

3.4. Постійно-діючим керівним колегіальним органом в період між Загальними зборами є Секретаріат голови СНТТ “Cybertag”  (далі – Секретаріат).

3.4.1. Секретаріат виконує координаційні та інші функції, що не суперечать цьому положенню;

3.4.2. До складу Секретаріату входять Голова СНТТ “Cybertag”, Перший заступник голови та Секретар СНТТ “Cybertag”, що призначаються Головою та виборні члени Секретаріату відповідальні за профільні напрями діяльності;

3.4.3. Голова пропонує першого заступника і секретаря, які затверджуються на Загальних зборах;

3.4.4. До складу Секретаріату входить така кількість осіб, яка здатна забезпечити ефективну його роботу з усіх профільних напрямів діяльності, але не менше 5 осіб.

3.4.5. Члени Секретаріату обираються (поновлюються та призупиняються) на демократичних засадах шляхом таємного голосування з членів СНТТ “Cybertag” Загальними  зборами один раз на рік;

3.4.6. Засідання Секретаріату проводиться не рідше одного разу на місяць;

3.4.7. Рішення Секретаріату приймаються більшістю голосів і є правочинними у випадку присутності на засіданні більш ніж половини членів Секретаріату. Голосування здійснюється кожним членом Секретаріату особисто.

3.4.8. Секретаріат оголошує через свої офіційні канали комунікації про чергове засідання Секретаріату та проект порядку денного не менше ніж за 5 днів до його проведення;

3.4.9. Термінове засідання Секретаріату може бути скликане не менше ніж за 2 дні до його проведення, з моменту оголошення про засідання та публікації проекту порядку денного через офіційні канали комунікації СНТТ “Cybertag”;

3.4.10. Секретаріат СНТТ “Cybertag” виконує інші функції, передбачені цим Положенням, статутом НАУ та  законом України про Вищу освіту.

3.4.11. Секретаріат СНТТ “Cybertag” є обов’язковим до скликання лише тоді, коли кількість постійних членів СНТТ “Cybertag” є не меншою ніж 15 чоловік, у іншому випадку постійно діючим колегіальним органом є Загальні збори.

3.5. Голова СНТТ “Cybertag”:

3.5.1. Несе відповідальність за діяльність СНТТ “Cybertag”, здійснює загальне керівництво СНТТ “Cybertag” та його Секретаріату упродовж періоду дії своїх повноважень, є офіційним представником СНТТ “Cybertag”, у тому числі на міжвузівському та міжнародному рівнях;

3.5.2. Здійснює оприлюднення діяльності СНТТ “Cybertag” на всіх інформаційних ресурсах СНТТ “Cybertag”;

3.5.3. Приймає рішення щодо часу та формату проведення засідання Секретаріату, може ініціювати розгляд важливих питань на засіданнях Секретаріату та Загальних зборів. За необхідністю Голова СНТТ “Cybertag” може передавати свої функції керівництва Першому заступнику чи одному з членів Секретаріату;

3.5.4. Голова СНТТ “Cybertag” обирається Загальними зборами раз на два роки шляхом відкритого голосування. Одна і та ж особа не може бути обраною Головою СНТТ “Cybertag” більше двох разів;

3.5.5. Голова СНТТ “Cybertag” призначає Першого заступника голови СНТТ “Cybertag”  та Секретаря СНТТ “Cybertag” з його членів за погодженням з Загальними зборами;

3.5.7. Голова СНТТ “Cybertag”  має право призначати заступників по актуальним напрямкам діяльності з членів СНТТ “Cybertag”;

3.6.8. Голова СНТТ “Cybertag” та особи, що входять до Секретаріату за посадами (Перший заступник голови та Секретар), можуть бути відсторонені від виконання своїх обов’язків на основі рішення Секретаріату, якщо за це проголосували 2/3 від усіх членів Секретаріату СНТТ “Cybertag”.

3.6.9. Голова СНТТ “Cybertag” є головуючим на Загальних зборах.

3.7. Секретар СНТТ “Cybertag” несе відповідальність за ведення та зберігання протоколів засідань Секретаріату та Загальних зборів СНТТ “Cybertag”, а також за ведення реєстру членів СНТТ “Cybertag”.

3.8. СНТТ “Cybertag” здійснює свою діяльність на основі розробленого колективним органом і затвердженого на Загальних зборах річного плану роботи. Голова СНТТ “Cybertag” є відповідальним за підготовку щорічного звіту про діяльність СНТТ “Cybertag”, що представляється на засіданні Загальних зборів та публікується на інформаційних ресурсах СНТТ “Cybertag”.

4. Членство в НТСАДМВ НАУ

  • Членство в СНТТ “Cybertag” є вільним для осіб, які навчаються в НАУ і відокремлених підрозділах НАУ, і здійснюється на добровільних засадах на основі письмової заяви на ім’я Голови СНТТ “Cybertag”.
  • Кандидатам на вступ до СНТТ “Cybertag” надається випробувальний термін протягом 3-ох місяців, під час якого вони являються асоційованими членами. Після завершення випробувального терміну Секретаріатом може бути прийняте рішення про надання їм повноцінного статусу члена СНТТ “Cybertag” або їх виключення зі складу СНТТ “Cybertag”.
  • Членами СНТТ “Cybertag” можуть бути студенти, які навчаються в НАУ, наукова діяльність яких пов’язана з захистом інформації, виявили бажання працювати в СНТТ “Cybertag” та визнають це Положення.
  • Члени СНТТ “Cybertag” мають право:
    • Обирати та бути обраними до керівних органів СНТТ “Cybertag”.
    • Брати участь в обговоренні питань, пов’язаних з організаційною діяльністю СНТТ “Cybertag” та вносити пропозиції щодо вирішення цих питань.
    • Виступати з доповідями на конференціях, брати участь в будь-яких інших заходах, що проводить СНТТ “Cybertag”.
    • Отримувати методичну, інформаційну та іншу підтримку з боку СНТТ “Cybertag”.
    • Вносити свої пропозиції на розгляд Секретаріату СНТТ “Cybertag”.
    • Мати вільний доступ до будь-якої інформації та ресурсів СНТТ “Cybertag” згідно чинного законодавства України.
    • Вимагати від керівних органів СНТТ “Cybertag” виконання своїх обов’язків, визначених цим Положенням.
    • Члени СНТТ “Cybertag” можуть мати й інші права, згідно до цього Положення.

 

  • Члени СНТТ “Cybertag” зобов’язані:
    • Дотримуватися цього Положення.
    • Сумлінно та своєчасно виконувати покладені на них обов’язки.
    • Виконувати рішення керівних органів СНТТ “Cybertag”.
    • Займатись науковою діяльністю і/або пов’язаною з нею діяльністю.
    • Пропагувати діяльність СНТТ “Cybertag”, сприяти підвищенню престижу й авторитету СНТТ “Cybertag” і НАУ.
    • Члени СНТТ “Cybertag” виконують й інші обов’язки, згідно до цього положення.
  • Член СНТТ “Cybertag” може припинити своє членство в ньому з таких причин:

4.6.1. За власним бажанням на основі письмової заяви на ім’я Голови СНТТ “Cybertag”.

4.6.2. Автоматично при закінченні навчання в НАУ.

4.6.4. За порушення цього Положення, на підставі рішення Секретаріату СНТТ “Cybertag”.

4.6.5. За невиконання покладених на нього обов’язків, визначених цим Положенням.

  • Особа, яка не навчається і не працює в НАУ, може долучитись до діяльності СНТТ “Cybertag”, отримавши статус асоційованого члена СНТТ “Cybertag”.
  • Асоційований член СНТТ “Cybertag” має ті ж самі права та обов’язки, які визначені для членів СНТТ “Cybertag”в пунктах 4.4, 4.5, цього Положення, окрім права голосу в колегіальних органах СНТТ “Cybertag” й права обирати і бути обраним до керівних органів СНТТ “Cybertag”.
  • Рішення про отримання статусу асоційованого члена СНТТ “Cybertag” ухвалюється Секретаріатом на підставі поданої претендентом заяви на ім’я Голови СНТТ “Cybertag”.
  • Асоційований член СНТТ “Cybertag” може припинити своє членство в ньому з причин зазначених в пункті 4.6 цього Положення.
  • Особам, які мають особливі заслуги перед СНТТ “Cybertag” або здійснили вагомі досягнення, рішенням Загальних зборів може надаватись статус почесного члена СНТТ “Cybertag”.
  • До складу СНТТ “Cybertag” входять також члени-консультанти, що здійснюють координацію наукової діяльності членів СНТТ “Cybertag”. Членами консультантами можуть бути аспіранти, докторанти, молоді вчені та науково-педагогічні працівники НАУ.
  • Почесні члени та члени-консультанти СНТТ “Cybertag” мають ті ж самі права, які визначені для членів СНТТ “Cybertag” в пунктах 4.4, 4.5 цього Положення, окрім права голосу в колегіальних органах СНТТ “Cybertag” і права обирати і бути обраним до керівних органів СНТТ “Cybertag”.
  • Член СНТТ “Cybertag” також може отримати статус почесного члена СНТТ “Cybertag”.
  • Статус почесного члена СНТТ “Cybertag” зберігається довічно.

 

5.        ЗагальнІ ЗБОРИ  СНТТ “Cybertag”

  • Загальні збори СНТТ “Cybertag” є вищим керівним органом СНТТ “Cybertag”, що в межах своєї компетенції має право на визначення загальних засад функціонування органів СНТТ “Cybertag” та контроль за діяльністю Голови, Секретаріату, а також інших органів СНТТ “Cybertag”.
  • Учасниками Загальних зборів СНТТ “Cybertag” є всі члени, члени-консультанти, асоційовані і почесні члени СНТТ “Cybertag”.
  • Право голосу на Загальних зборах НТСАДМВ НАУ мають усі члени СНТТ “Cybertag”, якщо інше не суперечить цьому Положенню.
  • До виключної компетенції Загальних зборів належить:
    • Затвердження проекту Положення або змін і доповнень до нього.
    • Визначення пріоритетних напрямків діяльності СНТТ “Cybertag”.
    • Визначення засобів, за допомогою яких проводиться діяльність СНТТ “Cybertag”.
    • Визначення розмірів та термінів сплати членських внесків.
    • Внесення змін та доповнення в щорічний план діяльності СНТТ “Cybertag”, який пропонується Секретаріатом, і затвердження його.
    • Обрання, переобрання, відкликання Голови та Членів Секретаріату СНТТ “Cybertag”.
    • Дообрання членів до складу Секретаріату СНТТ “Cybertag” для заміщення вакантних посад.
    • Затвердження документів, що визначають структуру та порядок функціонування Секретаріату СНТТ “Cybertag”.
    • Заслуховування та затвердження щорічних звітів Секретаріату і Голови СНТТ “Cybertag” про діяльність СНТТ “Cybertag”.
    • Прийняття символіки СНТТ “Cybertag”, форми бланка з власним найменуванням, штампів, членських квитків та інших засобів ідентифікації СНТТ “Cybertag”;
    • Прийняття рішення про припинення діяльності чи реорганізацію.
  • Загальні збори можуть приймати рішення з будь-яких питань, що входять до повноваження СНТТ “Cybertag”, і які не заборонені Положенням «Про НТСАДМВ НАУ», Статутом НАУ та чинним законодавством України.
  • Загальні збори СНТТ “Cybertag” вважаються легітимними, якщо на них присутні дві третини членів СНТТ “Cybertag”.
    • Учасники Загальних зборів голосують особисто.
    • Рішення на Загальних зборах приймаються більшістю голосів, окрім випадків, передбачених цим Положенням.
  • Загальні збори СНТТ “Cybertag” можуть збиратись у черговому або позачерговому порядку.
    • Чергові Загальні збори скликається рішенням голови СНТТ “Cybertag” в п’ятнадцятиденний термін. Чергові Загальні збори проводяться не рідше одного разу на 3 місяці.
    • Позачергові Загальні збори скликаються за ініціативи Голови СНТТ “Cybertag”, Секретаріату СНТТ “Cybertag”, якщо за таке рішення проголосувало не менше 2/3 голосів відповідного органу, або на підставі письмової вимоги не менше 20% загальної кількості членів СНТТ “Cybertag”. Позачергові Загальні збори скликається протягом одного календарного місяця, але не менше ніж в десятиденний термін.
  • В п’ятиденний термін після прийняття рішення про скликання Загальних зборів Голова або Секретаріат повідомляє членам наступну інформацію:
  • дата та час початку Загальних зборів;
  • місце проведення Загальних зборів.
    • Головує на Загальних зборах СНТТ “Cybertag” Голова СНТТ “Cybertag”.
    • Секретар СНТТ “Cybertag” виконує функції секретаря Загальних зборів. Секретар фіксує хід Загальних зборів протоколом.
    • Головуючий Загальних зборів першим ставить на голосування питання про доповнення до порядку денного Загальних зборів.
    • Голосування Загальних зборів відкрите за виключенням випадків, передбачених цим Статутом. Під час голосування Загальних зборів кожен член має один голос.
    • На Загальних зборах рішення приймаються більшістю голосів від числа присутніх на Загальних зборах членів, якщо інше не визначене цим Положенням.
    • Рішення Загальних зборів оформляються протоколом (витягами з протоколів). Протокол Загальних зборів повинен бути оформлений в десятиденний термін з дати закінчення роботи Загальних зборів. Секретаріат в десятиденний термін з моменту оформлення протоколу Загальних зборів надсилає його всім членам.
    • Протокол Загальних зборів підписується головуючим та секретарем Загальних зборів.
    • На першу вимогу члена СНТТ “Cybertag” йому надається можливість ознайомитися з протоколом Загальних зборів.
    • Порядок проведення Загальних зборів може визначається регламентом, який затверджується Загальними зборами.

6.        Взаємодія СНТТ “Cybertag” з адміністрацією Кафедри та університету

  • Адміністрація кафедри БІТ та Адміністрація НАУ має право:
    • Отримувати інформацію щодо діяльності СНТТ “Cybertag” (плани, звіти, витяги протоколів засідань, інформацію про поточну діяльність тощо).
  • Адміністрація кафедри БІТ та Адміністрація НАУ:
    • Всебічно сприяє діяльності СНТТ “Cybertag”.
    • В особі завідуючого кафедрою БІТ сприяє створенню належних умов для діяльності СНТТ “Cybertag”.
    • Надає СНТТ “Cybertag” приміщення, відводить місця для встановлення інформаційних стендів тощо.
    • Надає інформаційну, правову, фінансову, матеріальну та інші види підтримки діяльності СНТТ “Cybertag”.
    • Не втручається в діяльність СНТТ “Cybertag”, крім випадків визначених чинним законодавством України.
  • Фінансова діяльність СНТТ “Cybertag” здійснюється відповідно до чинного законодавства України, Статуту НАУ і визначається окремими нормативними актами.